Egészségeset enni jó dolog, viszont jelentkezzen, akinek van ideje minden nap friss kaját venni ahelyett, hogy pár napra előre vásárolna. Ráadásul, ha már bevásároltunk, akkor jó lenne kihozni a kajából, amit lehet, és nem egyenesen a kukába transzportálni a pénzünket (a rohadt cucc takarításának szépségeiről nem is beszélve). Utánanéztem azoknak a trükköknek, amelyek segítségével tovább marad friss az étel.
Tegyél papírtörlőt a salátafélék alá: a zöldségféléken hűlés közben kicsapódó pára segítené a rothadást, de ezt a papírtörlő felszívja. Ráadásul, ha minden igyekezeted ellenére megrohad a cucc, sokkal könnyebb papírostul kitakarítani a hűtőből.
Image courtesy of Apolonia/ FreeDigitalPhotos.net |
Tedd a tojást a hűtő közepébe: a hűtóajtó csábító opciónak tűnik, de gondolj bele, ahogy nyitogatod a hútőt, itt folyton változik a hőmérséklet. Ettől pedig hamarabb lesz a tojásból záptojás. A tej is a hűtő közepén érzi magát a legjobban.
Tegyél egy almát a krumpli közé: az alma etilént bocsát ki, ami jót tesz a krumpli frissességének is. Viszont tartsd távol az almát minden mástól: az etilén csak a krumplinak tesz jót, a többi zöldségnek, gyümölcsnek nem. Úgyhogy maradjon csak az alma a krumpli mellett.
Fagyaszd le a gyömbért: ha valahol olcsó a gyömbér, vegyél egy nagyobb adagot, hámozd meg, vágd szeletekre, és fagyaszd le. Aztán helló gyömbértea, kínai kaja, whatever.
Image courtesy of SOMMAI/ FreeDigitalPhotos.net |
Tartsd a répát homokban: ez akkor megy, ha nem olyan kicsi a konyhád, mint az enyém, vagy van mellé legalább egy kamrád. Fogj egy ládát, tegyél bele tiszta homokot (lehetőleg ne a kutyakakis homokozót foszd ki), és ebbe ásd bele a répákat, mindegy, hogy sárgáról vagy fehérről van szó. Régi trükk, de ma is működik.
A fél avokádót egy hagymával együtt tedd el: ha csak fél avokádót használtál fel, a megmaradt felet tedd egy dobozba egy fél hagymával. A hagyma kénes vegyületeket bocsát ki, ami segít, hogy az avokádó ne barnuljon meg.
Image courtesy of Keerati/ FreeDigitalPhotos.net |
Ne szedd szét a banánt: ha megveszel egy fürt banánt, ne szedd szét a fürtöt, sőt, tekerd be a szárukat átlátszó fóliába, és csak akkor vágj le belőle egyet, ha meg akarod enni. A megbarnult banánokat hámozva fagyaszd le, jók lesznek sütéshez.
Mogyit a hűtőbe: a diófélék nem úgy néznek ki, mint a hűtésre szoruló áru, pedig a hűtés ezeknek is növeli az élettartamát, lassabban avasodnak meg.
Fagyaszd le a zöldfűszereket: vágd őket apróra, és tedd egy vízzel, olívaolajjal vagy olvasztott vajjal teli jégkockatartóba. Máris mehet a cucc a jégre, és amikor szükséged van rá, csak vegyél elő egy adagot.
Image courtesy of Suat Eman/ FreeDigitalPhotos.net |
Ne taperold a sajtot: inkább fóliával, szalvétával fogd meg, miközben szeleteled, ugyanis az ujjadról rákerült baktériumok gyorsítják a penészedését.
Pingback: Emberkísérlet, avagy találtam egy csodaszert nátha ellen - Zöldsaláta