Karácsonyi dekoráció – trendek és ötletek

Karácsonyi dekoráció – trendek és ötletek

December első napja, és egyben az első adventi vasárnap. Van még valaki rajtam kívül, aki rendszeresen ilyenkor kap észbe, hogy ideje volna a karácsonyi dekoráció elkészítésének? Jó, az idén kivételesen nem hagytam az utolsó pillanatra, köszönhetően a Praktiker workshopjának. Ezen a rendezvényen Orosz Barbara műsorvezetésével, és szakértő segítséggel, több kollégával közösen kreatívkodtuk össze az adventi koszorút, közben pedig megismertük az idei trendeket is.

Orosz Barbi
A kreatív délelőtt műsorvezetője, Orosz Barbara

Kezdjük akkor a mai nap főszereplőjével, a koszorúval, amelyből ugyanolyan divatos a letisztult, fenntartható, mint a „minél több és minél csillogóbb” típusú darabok. igen, tudom, ez ellentmondás, de a divat ritkán racionális. A környezettudatos verzióhoz jól jön egy természetes, például fából készül alap, és hozzá a bézs, ekrü, homokszínű vagy fehér díszek. A csillogós, kicsit talán túltolós verzióhoz, ahogy Boncz Péter, a Praktiker szakértője a gyakorlatban is bemutatta, egy koszorúalapra, fenyőágakra és sok-sok díszre lesz szükségünk. Az alap lehet polisztirol- vagy szalmakoszorú, amelyre gyertyatüskékkel rögzítjük fel a gyertyákat.. A gyertya alatt mindenképp legyen fém, vagy éghetetlen alátét!

Karácsonyi dekoráció 01

Ha a klasszikus stílusra szavazunk, akkor dróttal rögzítsünk rá fenyőágakat, utána pedig ragasztópisztollyal a díszeket. A szín, a mennyiség, az elrendezés csakis ízlés kérdése. Ahogy Boncz Pétertől megtudtuk, idén nagyon menők a miniatűr italosüvegek, amelyeket a fára is feltehetünk, és a mindenféle csillogó mütyürök. A természetesebb ízlésűek használhatnak apró szalmafigurákat, tobozokat, kenderszalagot is. A gyertyákat a legtöbben ma már a koszorú színvilágához igazítják, de a klasszikus színösszeállítás a katolikus hagyomány szerint három lila és egy rózsaszín, a protestánsoknál pedig négy piros gyertya.

Karácsonyi dekoráció 03

Van olyan módszer is, amely szerint a csillogó mütyüröket egyszerűen beszórjuk egy tálba, és elrendezzük közöttük a gyertyákat. De van, aki a koszorú-forma helyett inkább egy hosszúkás tálcát választ a karácsonyi dekorációnak, és egymás mellett rendezi el a gyertyákat.

Az én idei koszorúm így sikerült:

Karácsonyi dekoráció - adventi koszorú

A karácsonyi dekoráció persze nem áll meg az adventi koszorúnál. A Praktiker szakértői szerint e téren a nemzetközi szereplők egyre inkább belopódznak a magyar háztartásokba. Német nyelvterületről érkeznek a Diótörő-figurák különféle méretekben változatokban, az egyszínűtől a tarkáig. Skandináviából a manók vonulnak be a karácsonyfák alá. Skandinávosan letisztultak az idén az ünnepi asztalok is, a fekete, a natúr és a fehér összjátékával (a fenyőfás étkészlet azonnal a kedvencem lett). Aki nagyon csajos verziót szeretne, annak minden csilloghat-villoghat rózsaszínben, rózasaaranyban, vagy barackszínűben. És persze ott vannak a kivilágított karácsonyi falucskák is, elegáns, egyszínű fehérben, natúr árnyalatban, vagy épp színesen.

Karácsonyi dekoráció Diótörővel
Karácsonyi teríték

Akinek kertje van, kültérre is terjeszkedhet a karácsonyi dekorációval. Persze ehhez kimondottan kültérre ajánlott fényfüzérekre van szükség, nehogy gond legyen. A teraszt viszont akár fűthetjük is kiskályhával vagy hősugárzóval, ha szeretnénk kiülni egy meleg pokróc és egy csésze forró csoki kíséretében.

Karácsonyi falu

Köszönöm, ha megosztod a linket, a cikket viszont légy szíves, ne másold. Gyere beszélgetni a Zöldsaláta Facebook-oldalára vagy az Instagramra!

Ésszel, szívvel, lélekkel: Judit

Olvasd el ezt is!

Őszi dekoráció: mindennapi kényeztetés a szemnek

Mit tudnak a karácsonyi illóolajok?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .